Good Joe Bell – nowy film scenarzystów Brokeback Mountain

0

Scenarzyści, Larry McMurtry i Diana Ossana, którzy krótkie opowiadanie Annie Proulx zamienili w nagrodzony Oscarem film „Brokeback Mountain” pracowali razem nad nowym projektem. „Good Joe Bell” również podejmie tematykę homofobii.

Good Joe Bell – nowy film scenarzystów Brokeback Mountain

Film obrazuje prawdziwą historię Joe Bella, w postać którego wcielił się Mark Wahlberg. Bell wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, a jego celem jest wzrost świadomości dotyczącej prześladowań nastolatków. Robi to po samobójczej śmierci swojego 15-letniego syna Jadina, którego gra Reid Miller.

Mark Wahlberg
Mark Wahlberg

„Good Joe Bell” to kino drogi przez USA z retrospekcyjnymi, brutalnymi scenami ukazującymi homofobię, której Jadin doświadczał w szkole.

Diana Ossana zdradziła serwisowi The Hollywood Reporter, że to ona przekonała McMurtry’ego do podjęcia prac nad tym projektem, podobnie jak w przypadku „Brokeback Mountain” ponad 15 lat wcześniej.

Larry miał na początku trudności, zanim zaczęliśmy pisać. Raczej nie był był zadowolony z postaci Joe. Rozmawiałam z nim o stanie psychicznym Joe. O tym, że Joe bardzo kochał swoje dzieci i powiedziałam Larry’emu, że musimy do tego podejść w ten sposób.

Historia Bella niestety kończy się smutno, ponieważ w październiku 2013 r. został śmiertelnie potrącony przez samochód, osiem miesięcy po śmierci syna.

Źródło Pink News
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.