TVN7 cenzuruje wątki gejowskie serialu „Zakochani po uszy”

zdjęcia Macieja łagodzińskiego pochodzą z jego Fan Page'a
0

Aktor Maciej Łagodziński, w pierwszym odcinku nowego youtube’owego talk show „Mistrzowie Drugiego Planu”, zarzuca stacji TVN7 cenzurowanie serialu „Zakochani po uszy” i usunięcie scen z wątkiem gejowskim.

TVN7 cenzuruje wątki gejowskie

Maciej Łagodziński, szerzej znany z serii reklam telefonii komórkowej, w których partneruje mu Barbara Kurdej-Szatan, wystąpił w youtube’owym talk show prowadzonym przez autora książki „Gej w wielkim mieście” Mikołaja Milcke. Podczas wywiadu poinformował o rezygnacji z roli w serialu stacji TVN7 „Zakochani po uszy”, zarzucając produkcji wycięcie z gotowych już odcinków scen gejowskich. Powodem miały być skargi do KRRiT.

Na początku serial był kręcony bardzo równościowo. Na równi była traktowana postać nieheteronormatywna z postaciami hetero. I nagle pod wpływem skargi kogoś do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że pokazują pocałunek dwóch mężczyzn, albo jakąś tam scenę łóżkową, która była po prostu przytulaniem się, panie producentki serialu wystraszyły się jakichś kar i pod tym pretekstem odcinki zostały ocenzurowane przez nie wstecz i zostały wycięte te sceny.

Łagodziński przyznał również, że nie ma wiedzy czy Discovery i stacja TVN o tym wie. Zdradził, że próbował wyjaśniać to z produkcją, ale nie doczekał się rozmowy. Jego zdaniem to jawna dyskryminacja i główny powód rezygnacji z dalszego udziału w produkcji TVN7.

Maciej Łagodziński TVN7Sukces?

Zapytany o sukces Kurdej-Szatan aktor przyznał również, że na początku nieco jej zazdrościł, niemniej kilka lat temu miał bardzo trudny okres w swoim życiu i nie poradziłby sobie z ogromem propozycji, gdyby takie się pojawiły.

Nie odmawiałem niczego, propozycje nie przychodziły. (…) naprawdę miałem bardzo trudny czas w życiu cztery, pięć lat temu i na pewno nie dałbym rady fizycznie, ani psychicznie coś jeszcze wziąć na siebie. Musiałem wziąć na siebie swoje własne życie i sobie z nim poradzić. Natomiast w tym momencie mam już większe zaufanie do ludzi i to bardzo pomaga.

Aktor dodał również, że „ma słabą wyporność” na oceny i opinie będące hejtem, który dotyczy każdej osoby publicznej.

Cała rozmowa z Maciejem Łagodzińskim dostępna jest poniżej.

„Mistrzowie Drugiego Planu” to internetowy talk show, którego gospodarzem jest Mikołaj Milcke. Dziennikarz i pisarz, autor kultowej już serii „Gej w wielkim mieście”. Milcke zaprasza ludzi, którzy biorąc udział w głośnych wydarzeniach lub zjawiskach, istotnych społecznie sprawach stoją na tytułowym drugim planie. Choć bez nich te głośne zdarzenia wyglądałby zupełnie inaczej albo wcale by nie zaistniały. Zaplanowany na 15 epizodów program emitowany jest w serwisie YouTube. Premierowe odcinki można oglądać w niedzielę o godz. 18.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.