Podsumowanie roku 2020 wg aplikacji Grindr

0

Koniec roku dostarcza kolejnych podsumowań z rozmaitych aplikacji i serwisów. Dzięki temu dowiadujemy się jakich wykonawców najczęściej słuchaliśmy na Spotify lub który serial na Netflixie podobał się użytkownikom serwisu najbardziej. Grindr również przygotował podsumowanie roku 2020 na podstawie danych pochodzących z najpopularniejszej randkowej aplikacji. Oto ono. Możecie być zaskoczeni.

Podsumowanie roku 2020 wg Grindra

Twórcy aplikacji zatytułowali swoje podsumowanie Grindr Unwrapped i nie zaprzeczają, że zainspirował ich coroczny raport serwisu Spotify. Przyjrzeli się trendom w seksie i randkowaniu wśród prawie 13 milionów osób homoseksualnych, bi, trans i queer, którzy używają aplikacji każdego miesiąca. Nie da się zaprzeczyć, że to ogromna baza danych, które można wykorzystać do analizy.

Raport poprzedza ostrzeżenie, że zaprezentowane dane dotyczą po pierwsze wyłącznie użytkowników aplikacji Grindr. Nie można zatem na jego podstawie opisywać całej społeczności LGBTQ+, która jest przecież znacznie szersza i różnorodna. A po drugie uwzględnia tych, którzy tworząc profil podali wystarczającą liczbę danych (np. preferowaną rolę w seksie). Pamiętajcie również, że rok 2020 różnił się znacząco od dotychczasowych co związane jest z pandemią COVID- 19.

Z podsumowania jakie zaprezentowali twórcy aplikacji wynika, że największy odsetek aktywów mieszka w Maroku, Indiach i Nigerii. Z kolei kraje z największym procentem użytkowników pasywnych to: Wietnam, Szwecja i Tajlandia. A uniwersalnych znajdziemy głównie w Wenezueli, Gwatemali i Argentynie.

grindr podsumowanie 2020Najwięcej użytkowników Grindr ma w Stanach Zjednoczonych, co w zasadzie było do przewidzenia. Jeśli natomiast mielibyście ochotę zostać na kilka nocy u któregoś z użytkowników to musicie znaleźć kogoś z Kuwejtu, Portugalii lub Tajlandii. Oni najchętniej będą was gościć.

grindr podsumowanie 2020Najbardziej aktywni użytkownicy Grindra mieszkają w Waszyngtonie, Paryżu i Bogocie.

grindr podsumowanie 2020Niedziela jest dniem tygodnia, w którym najchętniej użytkownicy korzystają z aplikacji.

grindr podsumowanie 2020W ciągu miesiąca w 2020 r. użytkownicy wysyłali 855 milionów zdjęć oraz prawie 8 miliardów tapnięć rocznie.

grindr podsumowanie 2020Do ulubionych dodano 584 milionów profili.

grindr podsumowanie 2020Na koniec warto dodać, że do każdego tego typu podsumowania należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Źródło Grindr
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.