Jonathan Bailey opowiada nie tylko o swojej seksualności

0

Gwiazda netflixowego serialu „Bridgertonowie” Jonathan Bailey w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi Attitude opowiedział o swojej seksualności konfrontując się z pytaniami zadawanymi przez aktorską legendę sir Ianem McKellenem.

Jonathan Bailey

Serial „Bridgertonowie” swoją premierę miał podczas minionych świąt i spotkał się z przychylnością widzów. Jonathan wcielający się w rolę lorda Anthony’ego Bridgertona podbił serca wielu dziewczyn i chłopaków.

Jonathan BaileyBailey i Ian McKellan spotkali się po raz pierwszy w 2017 roku, kiedy razem wystąpili na scenie w produkcji „KrólaLear” Williama Shakespeare’a. Dzieli ich prawie pół wieku i każdy z nich reprezentuje zupełnie inne pokolenie aktorów LGBTQ. Młody aktor przypomina w wywiadzie, że tak naprawdę po raz pierwszy zetknęli się podczas parady, na której usłyszał jak McKellen mówi: Nadszedł czas, aby wyjść z szafy.

Stałem tam i nie byłem gotowy. Grałem w sztuce, rolę którą przejąłem od Andrew Garfielda w Beautiful Thing. Uczestniczyłem w próbach i zabrali mnie na Pride po to bym zrozumiał społeczność. Pamiętam ten moment. Ale to nie był mój czas…

Młody aktor wspomina również, że najbardziej konserwatywne słowa odnośnie swojej seksualności usłyszał od innych aktorów gejów: „O nie, nie możesz zrobić coming outu. Naprawdę nie powinieneś tego robić. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał…”. I działo się to w momencie, gdy on sam był pogodzony z własną seksualnością, niekoniecznie ją ukrywał, ale też nie do końca był szczery z innymi. Opowiada o tym, że istnieje w branży aktorskiej poczucie wstydu oraz głęboko zakorzenione heternormatywne, heteroseksualne rozumienie seksualności.

Bailey attitudeBailey wspomina również o tym, że wyjście z szafy to w zasadzie powinien być nowy rozdział w życiu i nie dotyczy tego, aby opowiadać o swojej wszechstronności w sypialni, a na scenie.

Rada od McKellena to przede wszystkim nie ukrywać niczego i robić to, co sprawia radość.

Twoja uczciwość w byciu gejem, nie ukrywanie tego, ma przynosić ci radość. I wykorzystujesz to, jeśli chodzi o twoja karierę, gdziekolwiek chcesz. Wnosisz to doświadczenie życiowe do kolejnych projektów. Jeśli jesteś gejem, to doświadczyłeś czegoś o co większość ludzi nie musi się martwić.

Źródło Attitude
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.