Gejowskie propozycje serwisu Netflix. Co zobaczymy wkrótce?

0

Streamingowy gigant, serwis Netflix, zapowiedział kolejne gejowskie produkcje, które wkrótce pojawią się w jego bibliotece. Będą to dwie adaptacje komiksów dla młodzieży. Będziecie oglądać?

Gejowskie propozycje serwisu Netflix

Jednym z komiksów, na bazie którego powstanie netflixowa produkcja jest „Heartstopper”. To dzieło Alice Oseman z 2017 r. Opowiada o dwóch nastoletnich gejach, Charliem i Nicku, którzy spotykają się w szkole i szybko zostają przyjaciółmi. Wraz z upływem czasu między nimi pojawia się głębsze uczucie. Początkowo był to komiks internetowy, obecnie ma już 4 części. Oseman sama dokona adaptacji komiksu na serial.

Hearstopper„Od razu było jasne, że Alice nie tylko stworzyła genialne i przykuwające uwagę postaci. Również świat, w którym mieszkają, łatwo jest odnieść do rzeczywistości oraz jest jednocześnie aspiracyjny” – przyznał Alexi Wheeler, dyrektor ds. treści dla dzieci i rodziny. „Całość jest przejmująca i pięknie wykonana. Aby opowiedzieć historię miłosną między dwoma chłopcami, którzy poznają się w szkole, trzeba mieć wizję i pomysł. Alice się to udało”.

Bardzo zależy nam na tym, aby wszyscy młodzi ludzie widzieli swoje odzwierciedlenie w naszych produkcjach i mamy nadzieję, że wiele osób, niezależnie od wieku i tożsamości, ujrzy siebie w tej odważnej i podnoszącej na duchu serii

Nie podano jeszcze szczegółów dotyczących castingu ani daty premiery „Heartstopper”.

Drugim komiksem, na bazie którego powstanie netflixowa produkcja, jest dzieło Molly Knox Ostertag „The Witch Boy”. Głównym bohaterem jest młody chłopiec imieniem Aster żyjący w świecie pełnym magii, w którym chłopcy wyrastają na zmiennokształtnych, podczas gdy dziewczynki na czarownice. Aster jest zdumiony, kiedy zaczyna rozwijać swoje moce jako czarownica.

The Witch BoyNetflix zapowiedział, że adaptacja komiksu będzie pełnometrażowym animowanym musicalem wyreżyserowanym przez nominowanego do Oscara Minkyu Lee, który przyznał, że:

Moim marzeniem było stworzenie filmu animowanego, który popycha to medium do przodu, zarówno pod względem treści, jak i formy. Związek między moim marzeniem, moimi doświadczeniami, a historią Astera i Juniper jest tym, co przyciągnęło mnie do tego filmu. Jestem wdzięczny, że mogę to tworzyć wraz ze wspaniałym zespołem Netflix.

Data premiery tej produkcji również nie została podana.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.