Tom Holland – nie tylko jako zabawny Spider-Man

zdjęcia: Robbie Fimmano
0

Aktor Tom Holland, szerzej znany jako bohater uniwersum Marvela – Spider Man, udowadnia, że potrafi wcielić się w rolę nie tylko zabawnego koleżki. W filmie „Cherry” gra żołnierza, który wraca do domu z wojny w Iraku z niezdiagnozowanym zespołem stresu pourazowego, uzależnia się od heroiny i zaczyna rabować banki.

Tom Holland – nie tylko zabawne role

Podczas kręcenia filmu aktor zrobił niewybredny żart swojej mamie. Po jednaj ze scen obrazującej bohatera w celi więziennej, poturbowanego i we krwi, wysłał do swojej mamy zdjęcie z podpisem: „Tak minął mi dzień”. To ją rozwścieczyło. Holland przyznał, że nie był to najlepszy pomysł.

Tom HollandRodzice aktora to Nicola Frost – fotografka, a tata to Dominic Holland – pisarz i komik, obejrzeli film dwukrotnie. „Mogli cieszyć się tym filmem, a nie biografią ich syna biorącego heroinę. Są naprawdę dumni i naprawdę im się podobało”.

Zdanie rodziców jest dla Toma bardzo ważne. „Jeśli będę szukał aprobaty u kogokolwiek, w pierwszej kolejności będą to moi rodzice. Będzie to największe osiągnięcie”.

Tom Holland garniturPrzed aktorem duże wyzwanie, chcąc pokazać się w roli uzależnionego od narkotyków bohatera, a jednocześnie pozostać uwielbianym, najmłodszym Spider Manem w historii.

Dla przypomnienia warto zaznaczyć, że Holland pracował w Wielkiej Brytanii od dziecka – z wykształcenia tancerz, w wieku dwunastu lat zagrał w „Billym Elliocie” na West Endzie, ale większość widzów zna go przede wszystkim jako Petera Parkera.

Cherry – przełom w karierze?

„Cherry” ma trafić do kin 26 lutego (a 12 marca do serwisu streamingowego Apple TV+). Tematyka filmu jest inna niż wszystko co do tej pory zrobił aktor,  ale ta produkcja nie była mu całkowicie obca: wyreżyserowali ją Joe i Anthony Russo, z którymi Holland pracował przy filmach o Avengersach. Będzie to ważny krok w jego karierze. Wszyscy, współpracownicy, mentorzy, twierdzą, że jest gotowy wyjść poza granice uniwersum Marvela.

Tom Holland portretReżyser Joe Russo wypowiada się na temat młodego aktora następująco:

Do końca życia moglibyśmy kręcić każdy film z Tomem. Jest najbardziej pracowitym aktorem, z jakim mieliśmy do czynienia. Jest naturalnie utalentowany. Posiada charyzmę, która sprawia, że doskonale nadaje się do każdej historii, którą chcesz opowiedzieć. Po prostu ma to wszystko.

Podobnego zdania jest Robert Downey Jr., który mimo tego, że nie widział jeszcze nowego filmu Hollanda, jest pewien, że będzie to dla niego punkt przełomowy. Moment, który pokaże, że młody aktor jest w stanie konkurować z innymi w filmach dramatycznych.

Tom Holland tank topAktor zagra też w trzeciej części opowieści o Spider Manie. Wśród producentów marvelowskich filmów uchodzi za tego, który spoileruje fabułę filmów zanim te pojawią się na ekranach kin. „Zawsze mówię, że niczego nie zepsułem, a  Marvel i Sony zawsze będą się o to kłócić”. Z tego też powodu aktor otrzymuje ograniczone informacje na temat treści filmów, nad którymi pracuje.

Źródło Esquire
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.