Jak nie spłoszyć faceta? – o sztuce bycia ze sobą

0

Każdy z nas jest inny, każdy przestrzega własnego kodeksu moralnego i ma na swój sposób uporządkowane życie. Lubimy randkować i poznawać nowe osoby.  W tym wszystkim jesteśmy poszukiwaczami wrażeń, przyjemności, a co najważniejsze chcielibyśmy stworzyć stałą relację. Pochopnie można powiedzieć, że wystarczy się zakochać i wtedy już wszystko samo płynie. Niestety w poszukiwaniu i utrzymaniu relacji nie liczy się wyłącznie pochopne uznanie, że to miłość życia. Oczywiście warto otworzyć się na możliwość zauroczenia i przeżywania cudownych pierwszych, wspólnych chwil, ale jak to robić skoro już tyle razy nam nie wyszło? Jak nie spłoszyć faceta?

Twój kolejny związek okazuje się klapą, a Ty znów zadajesz sobie pytanie, co poszło nie tak? Okazało się, że facet to dupek lub po prostu nie dobraliście się? Powodów może być mnóstwo, a każda przeżyta relacja powinna być dla nas lekcją i odpowiedzią na pytania: „dlaczego nie on?”, „co zrobiłem nie tak?”, „dlaczego nie jestem w stanie zaakceptować jego zachowania?”. Czujemy się urażeni i mało zmotywowani, ale to dobry czas na analizuję tego jacy jesteśmy, kogo poszukujemy i czy tak w ogóle jesteśmy gotowi na to, żeby budować trwałą relację. Tak! Związek wymaga pewnych poświęceń. Nie powinniśmy traktować go jak obowiązku, natomiast musimy przeorganizować swoje życie tak, aby znaleźć czas na poznawanie siebie, odprężenie i spokój. Budowanie związku powinno być misją, którą chcemy zrealizować i w pewny sposób wymaga ona od nas ograniczeń i zakończenia pewnych przyzwyczajeń.  Każdy z zainteresowanych powinien chcieć wprowadzić drugą osobę do życia poznając go ze znajomymi, zapraszając do domu i powoli zdradzać swoje historie. Spotykając się z kimś musimy mieć też te świadomość, że warto przeznaczać wolną chwilę na wspólnie spędzony czas. Nie musimy rezygnować z przyjaciół, ale będąc z kimś możemy czasami odpuścić sobie sobotnie wyjście do klubu w zamian za wspólnie spędzony wieczór na kanapie.

Kompromisy

Podejmując temat wolnego czasu warto wspomnieć o tym, że dojrzały związek skupia się w dużej mierze na kompromisach, które w łatwy sposób mogą stać się narzuceniem swojego zdania. Kompromis to znalezienie wspólnego wyjścia, to decyzja pozwalająca nam na wyrażenie swojej chęci szanując zdanie innych. Czasami zdarzają się momenty, kiedy każdy z nas ma ochotę robić co innego, ma zupełnie inny humor czy oczekiwania. W takich sytuacjach zamiast dystansowania się warto porozmawiać i znaleźć wspólne rozwiązanie opierające się oczywiście na naszej własnej woli. Kompromisy są dobre w małych rzeczach w życiu codziennym, natomiast w poważniejszych sprawach mogą doprowadzić do tego, że zatracimy siebie i będziemy czuli się źle. W sytuacjach wymagających od nas podjęcia poważnych decyzji najważniejszy jest dialog i umiejętność słuchania siebie. Często możemy spotkać wieloletnie związki, którym zaczyna się nie układać w momencie kiedy pojawiają się poważniejsze problemy  związane z przeorganizowaniem życia. Błędem jest to, że dużo osób nie do końca otwiera się na siebie i wciąż ma trudności ze szczerym mówieniem, że coś jest nie tak. Pojawia się wstyd spowodowany zbyt wysokim poczuciem niezależności. Wstydzimy się rozmawiać ze sobą, przeciwstawić się sobie, a co za tym idzie również mamy utrapienie, żeby poczuć, że my to my. Żadne kodeksy moralne i poradniki nie są w stanie zdradzić nam idealnego przepisu na związek, kwestie wspólnego zamieszkania i potwierdzenia, że jesteśmy już parą. To wszystko zależy od nas samym i w jaki sposób otwieramy się na siebie i wypełniamy swoje życie.  Jeśli bardziej ciągnie nas do indywidualnego życia i nie potrafimy przyjąć odpowiedzialności za nas dwóch jest szansa, że pojawią się przerywające sielankę sytuacje, w których sobie nie poradzimy.

kaktus związekWątpliwości odnośnie faceta

Jak już wcześniej wspominaliśmy, budowanie związku to w pewny sposób misja wymagająca naszego zaangażowania. To nic strasznego, że czasami odczuwamy wątpliwości i czujemy, że coś jest nie tak. Świat stał się trudniejszy, a wokół jest coraz więcej pokus. Ponadto coraz częściej musimy dokonywać wyborów. Łatwo w tym wszystkim jest się pogubić – dlatego warto rozmawiać i nie bać się mówić o problemach. Nie jest to łatwe i może prowadzić do większych refleksji – ale jest to jak najbardziej ok. Każde nasze działanie powinno być analizowane i interpretowane w taki sposób, żeby dotrzeć do siebie nie tracąc swojego charakteru. Będąc w związku cały czas zmagamy się z nowymi sytuacjami, które mogą być wyzwaniem. Umiejętne analizowanie ich, wspólne wyciąganie wniosków, a przede wszystkim planowanie zbliżają nas do siebie i pozwalają na wspólne prowadzenie życia. Cudownie jest cieszyć się pięknymi chwilami, ale jeszcze lepsze jest uczucie satysfakcji ze wspólnego pokonania problemu. Mogą nam przychodzić na myśl słowa wielkich specjalistów związkowych: „najpierw to musisz mieć pewność czy to on”, „poczekaj z tym jeszcze”, „musisz się zakochać zanim podejmiecie jakieś wspólne decyzję” . OK! Obawa przed złamanym sercem może odebrać nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ale w tym wszystkim potrzebne jest odnalezienie złotego środka, który sprawi, że będąc w początkowej relacji stworzymy swoje własne zasady, w późniejszych etapach dodamy kolejne i wykażemy zaangażowanie w poszukiwaniu rozwiązań i sposobów na dogadania i pokochanie siebie. Miłość nie pojawia się ot tak- pewnego dnia. Najczęściej nie pamiętamy momentu, w którym byliśmy pewni, że się kochamy. To uczucie przechodź niespodziewanie, po prostu.

Pamiętaj o sobie

Będąc w związku warto nie zapominać o sobie i przyjąć odpowiednie, indywidualne podejście, które sprawia, że jesteśmy szczerzy sami ze sobą i spełniamy swoje wizje i pragnienia. Każdy z nas ma nieprzyjemne wspomnienia z wcześniejszych związków, ale także marzenia dotyczące tych przyszłych. Nie możemy ich blokować i odstawiać na drugi plan. Z dozą fantazji warto spełniać swoje urocze plany, budować wspólne i nie wstydzić się tego. Każdy z nas potrzebuje małych przyjemności i oderwania od życia codziennego, a wspólnie można zaaranżować sobie jeszcze bardziej pełne miłości i przyjemności doznania. Będąc ze sobą nie musimy udawać niezależnych i czerpać korzyści wyłącznie z rzeczy, które wydają się nam opłacalne. Często mówi się, że w związku warto być spontanicznym. Zgadza się! Należy przyjąć odpowiednią postawę, która nam w tym pomoże i poczuć pewność wobec siebie. Niebagatelne jest to, żeby pamiętać, że my to my i nie kreować się na bohaterów filmowych. Nie spodziewajmy się telewizyjnej wizji związku. Odkrywajmy własne ulubione miejsca, piosenki i sytuacje, w których się zachwycamy. Poznawanie siebie to szansa na odkrycie czegoś nowego. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami pewnych aktywności dajmy szansa się do tego przekonać, a zapewne jak zrobicie to razem będzie lepiej smakować.

Wypełniając sobie życie wspomnieniami należy utrzymać balans pomiędzy własnymi pragnieniami, a misją bycia z chłopakiem.

para związekNie osaczaj faceta! Nie narzucaj siebie! Nie wyznawaj za szybko miłości!

Po interpretacji i analizie własnego podejścia do spraw sercowych przychodzi na myśl pytanie: jak utwierdzić się w tym, że związek jest trwały? Niejeden z nas ma z tym problem i ciężko nam określić moment, kiedy jesteśmy świadomi tego, że możemy zmienić status na Facebooku. W relacjach męsko-męskich często poruszamy się w nieokreślonych relacjach, które w pewnym momencie zastanawiają jedną ze stron i powodują niepokój przed utratą. Oczywiście istnieją różne typu związków, niektórzy wolą trwać w nieokreślonych relacjach, a inni potrzebują określić się. Niewątpliwe jest to, że wszyscy dążymy do tego, żeby czuć się bezpiecznie w związku. Przede wszystkim nie oznacza to, że z góry musimy zakładać najgorszy scenariusz i przyjmować rolę detektywa w związku. Ukształtowanie umiejętności rozmawiania pozwali nam na wyczucie siebie i szczere traktowanie. Nie powinniśmy być chorobliwe zazdrośni, ale również nie możemy dawać ku temu powodów. Związek wymaga od nas poświeceń i zmian. Ale nie możemy interpretować tego jako konieczności rezygnacji z przyjaciół. Wręcz przeciwnie, jest to nie wskazane, ale w sytuacji rozwoju związku każdy zainteresowany musi mieć na uwadze to, że nasze życia się przekształcającą. Dążymy do tego, żeby jak najwięcej czasu spędzać ze sobą, a nasi przyjaciele powinni zrozumieć, że ktoś ważny pojawił się w naszym życiu i nie czuć się zazdrośni. Wkraczamy w swoje życia . Fajnie jest wprowadzać siebie w grono przyjaciół, decydować się na wspólne podróże i wypady. Budowanie zależności wpływa na trwałość związku; nie tylko mentalną, ale również sprawia, że dobrze czujemy się ze sobą, przyzwyczajamy się do siebie i zaczynamy tworzyć związek, w którym zależy nam na sobie i chcemy dla siebie jak najlepiej. Jesteśmy razem i przeżywamy lepsze lub gorsze chwile. W tych lepszych możemy cieszyć się wspólnie każdą chwilą, w gorszych zrozumieć błędy, nie zrzucać odpowiedzialności za nie i potrafić przyznać się do winny i niemocy.  Odpowiedzialność leży po obu stronach, a każdy z nas ma prawo mieć problem i szukać rozwiązania, a nie przekładać swoje problemy i złe samopoczucie na drugiego. Nie warto jest manipulować innymi.

Nie bój się monotonni

Nie bójmy się także monotonni, bo ona i tak się pojawi, w mniejszym lub większym stopniu. Ważne jest to, żeby jej nie wymuszać zaniedbaniem i lenistwem. Czasami w związku przestajemy się starać twierdząc, że rutyna układa nam życie. Tak, jest to możliwe! Ale warto zadbać o siebie, o swój wygląd. Nie przestawać się zaskakiwać i urozmaicać czas spędzony razem! Nawet w łóżku, jeśli jest to potrzebne.

Znalezienie chłopaka może wydawać się wyzwaniem. Każdy napotka tych niewłaściwych, rozczarowuje się, „leczy ze starej miłości” po to aby przeanalizować, zrozumieć siebie, swoje oczekiwania i jeszcze raz spróbować. W końcu się uda!

autor: Filip Aleksander Kara

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.