„Pose” z ostatnim sezonem już w maju

0

Jeden z najciekawszych seriali ostatnich lat – „Pose” – już w maju wróci z kolejnym sezonem. Będzie to trzeci i zarazem ostatni sezon tej produkcji, o czym na Twitterze poinformował jeden z twórców Steven Canals.

Pose – kolejny sezon już w maju

Akcja pierwszego sezonu serialu „Pose” dzieje się w latach 1986-1988 roku w Nowym Yorku i opowiada historie nieakceptowanej społeczności LGBT, której członkowie łączą się w komuny, zwane domami i na popularnych balach rywalizują w różnych kategoriach o trofea. Sezon drugi to okres, w którym Madonna wydała utwór „Vogue”, który wprowadził kulturę sali balowej do mainstreamu.

Sam serial umiejętnie pokazuje artystyczne zacięcie społeczności LGBT, walkę o wolność i równe traktowanie w zderzeniu z trudnymi historiami głównych bohaterów próbujących przetrwać w tych trudnych czasach.

Pose Ryan MurphySezon trzeci będzie, według zapowiedzi jednego z twórców, ostatnim.

W twitterowej informacji czytamy, że produkcja zdecydowała o zakończeniu serialu.

Podjęliśmy decyzję o zakończeniu po 3 sezonach, ponieważ doszliśmy do zamierzonego końca naszej historii.

PoseDalej Steven Canals dodaje:

„Napisz serial telewizyjny, który chcesz obejrzeć!” – tak powiedziano mi w 2014 r., kiedy kończyłem dyplom magisterski z pisania scenariuszy. W tamtym czasie nie widzieliśmy zbyt wielu postaci czarnoskórych i latynoskich – tak się złożyło, że też LGBTQ + – na ekranach. I tak napisałem pierwszy szkic odcinka pilotażowego, na który „młodszy ja” zasługiwał. „Pose” został pomyślany jako list miłosny do podziemnej społeczności balowej Nowego Jorku, do mojego ukochanego Nowego Jorku, do mojej queerowej i transseksualnej rodziny, do mnie samego.

Canals dziękuję również współtwórcą serialu za ten okres swojego życia, w którym mógł tworzyć „Pose”.

Jeśli nie oglądaliście jeszcze tej produkcji to znajdziecie ją w serwisie streamingowym Netflix.

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.