Elliot Page na okładce magazynu „Time”

zdjęcia: Wynne Neilly
0

Aktor Elliot Page  wykorzystuje każdą możliwość, aby zmienić poglądy innych na temat tego, co to znaczy być osobą transpłciową. Jako najbardziej znany trans mężczyzna na świecie i jedna z najbardziej znanych trans osób pojawił się na okładce magazynu „Time”.

Elliot Page na okładce magazynu „Time”

Coming out i wyznanie prawdy było dla Elliota wyzwalające.

To uczucie prawdziwego podniecenia i głębokiej wdzięczności, że dotarłem do tego momentu w moim życiu, zmieszane z dużą ilością strachu i niepokoju.

Przyznaje jednocześnie, że spodziewał się, że spotka się z: „dużą dawką wsparcia i miłości oraz ogromnej ilości nienawiści i transfobii. I tak się dokładnie stało”.

Elliot Page TimeWyznanie Page’a, które uczyniło go jednym z najbardziej znanych transseksualistów na świecie, zyskało popularność na Twitterze w ponad 20 krajach. Tylko tego dnia zdobył ponad 400 000 nowych obserwujących na Instagramie. Opublikowano tysiące artykułów. Liczba polubień i udostępnień osiągnęła miliony. Prawicowi podcasterzy przyjęli retorykę „kobiet w męskich szatniach”. Z kolei szefowie castingów zwrócili się do menadżera Page’a, mówiąc, że byłoby zaszczytem obsadzić go w ich kolejnym dużym filmie.

Elliot PageAktor dodaje, że wciąż jest na drodze do zrozumienia siebie we wszystkich szczegółach. Zrozumienie własnej płci, tożsamości wrodzonej i odgrywanej, osobistej i społecznej, utrwalonej i ewoluującej, jest wystarczająco skomplikowane, nie będąc w centrum uwagi, które w jego przypadku jest nieustające. Przy tym dodatkowo ma poczucie głębokiej odpowiedzialności po tym jak publicznie podzielił się prawdą.

Niezwykle wpływowi ludzie szerzą mity i szkodliwą retorykę – każdego dnia debatuje się o naszym istnieniu. Osoby transpłciowe są bardzo prawdziwe.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Page wyszedł z szafy jako osoba homoseksualna.  W emocjonującym przemówieniu na konferencji Human Rights Campaign Page mówił o byciu częścią branży, która „stawia miażdżące standardy” zarówno dla aktorów, jak i widzów. „Wszechobecne są stereotypy dotyczące męskości i kobiecości, które definiują sposób, w jaki wszyscy powinniśmy się zachowywać, ubierać i mówić. I nikomu nie służą”.

Aktor zaczął nosić garnitury na czerwonym dywanie. Znalazł miłość, poślubiając choreografkę Emmę Portner w 2018 roku, z którą rozwiódł się w 2021 r.

Page przeszedł również operację, która pozwoliła mu w końcu poczuć się sobą, kiedy spojrzy w lustro, zapewniając katharsis, na które czekał od „całkowitego piekła” okresu dojrzewania.

Elliot dodaje również, że powiedzenie prawdy o nim było „samolubne”: „To dla mnie. Chcę żyć i być tym, kim jestem”.

Elliot PageCo to oznacza dla jego kariery? Od czasu opublikowania przez Page’a posta na Instagramie jego zespół odnotowuje większą aktywność niż przez lata. Wiele napływających ofert – reżyserii, produkcji, działania – jest powiązanych transseksualnie, ale są też pewne „typowo męskie role”.

Na planie trzeciego sezonu „The Umbrella Academy” współpracownicy dostrzegli zmianę w aktorze. „Wygląda na to, że z jego ramion spadł ogromny ciężar i czuje się teraz dobrze” – powiedział jeden z twórców serialu Steve Blackman.

Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.