7 oznak, że za często sięgasz po alkohol

0

Nie ma co ukrywać, że ostatnie miesiące w związku z pandemią są trudne. Każdy radzi sobie z tymi trudnościami inaczej. Są tacy, którzy zbyt często sięgają po alkohol. A to może prowadzić do poważniejszych problemów. Bez pouczania i moralizatorstwa przeczytajcie na jakie oznaki warto zwrócić uwagę i zainterweniować na czas.

Alkohol – nie za często?

Oto kilka oznak wskazujących na to, że spożywanie alkoholu mogło stać się dla Ciebie problematyczne.

1. Urwany film

Tzw. urwany film powodowany jest wysokim poziomem alkoholu w organizmie. Sprawia, że pojawiają się luki w twoich wspomnieniach. Utrata przytomności i urwany film mogą być przerażające. Nie pamiętanie o zasypianiu to jedno, jednak nie pamiętanie, co się wydarzyło się gdy wyszedłeś z domu lub jak do niego wróciłeś, to co innego.

Jeśli wypiłeś wystarczająco dużo alkoholu, aby stracić przytomność, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystąpią trudności w chodzeniu, mówieniu i staniu, co stwarza ryzyko upadków lub innych wypadków i urazów.

2. Po pijaku podejmujesz decyzje, których później żałujesz

Nie chodzi tylko o wysyłanie po alkoholu SMS-ów do swoich byłych. Złe decyzje mogą wiązać się z narażaniem twojego zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób. Może to obejmować prowadzenie pojazdu pod wpływem lub podejmowanie kontaktów seksualnych bez zabezpieczenia.

Wiele osób może czasami robić zakupy online po kilku drinkach, zadłużając się na karcie kredytowej.

sms smartfon3. Specjaliści sugerują, abyś zrezygnował z alkoholu

Może się to wydawać oczywiste, ale czasami jest to sygnał alarmowy, którego ludzie potrzebują. Nawet wtedy, gdy się takie rady ignoruje. Wizyta u lekarza często wiąże się z pytaniami o to, ile pijesz. Bądź uczciwy wobec siebie i powiedz prawdę. Jeśli twój lekarz mówi ci, że musisz przestać spożywać alkohol lub zdecydowanie zmniejszyć częstotliwość lub ilość, potraktuj to poważnie.

4. Wpływ na pracę

Bierzesz dni wolne albo regularnie się spóźniasz? Nie dotrzymujesz terminów, bo masz kaca? Niestety, praca w domu nie zwalnia Cię z pracy w ogóle. Jednak eksperci twierdzą, że brak standardowej struktury dnia pracy spowodował, że niektórzy ludzie dostosowali swoje nawyki związane z piciem do pracy zdalnej. Co więcej dało im to możliwość zaczynania spożywania alkoholu wcześniej lub późno w nocy, bo nie muszą się martwić o dojazd do pracy autem i tym samym o trzeźwość.

5. Znajomi się o Ciebie niepokoją

Czasami na długo zanim dana osoba zda sobie sprawę, że ma problem z alkoholem, sygnalizują to inni. Bliżsi i dalsi znajomy pytają o to. Irytujesz się czy ucinasz ich obawy? Jeśli zaczynasz się bronić, pamiętaj, że picie może wpływać na Twoje relacje z najbliższymi.

party drink alkohol6. Martwisz się, że nie masz pod ręką wystarczającej ilości alkoholu

Martwienie się o to, ile masz alkoholu, sprawdzanie swojego kieliszka i sprawdzanie kieliszków innych osób, to już poważny problem.

7. Wyznaczasz granice, które wielokrotnie przekraczasz

Obiecujesz sobie, że to będzie tylko kilka drinków, a potem i tak pijesz znacznie więcej? A może decydujesz się spędzić tydzień bez picia, ale wytrzymujesz tylko dwa lub trzy dni? Jeśli uważasz, że nie masz kontroli nad piciem, skorzystaj z pomocy specjalisty. I, co równie ważne, pamiętaj, że proszenie o pomoc nie jest powodem do wstydu.

Jeśli szukasz pomocy zajrzyj na tę stronę: stopuzalenieniom.pl

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.