Queer as Folk – powrót kultowego serialu?!

0

Legendarny serial „Queer as Folk” prawdopodobnie wróci na ekrany telewizorów dzięki serwisowi streamingowemu Peacock, który na ten moment nie jest dostępny w Polsce. Producentem wykonawczym projektu został Stephen Dunn, który będzie pracował pod czujnym okiem Russella T. Daviesa, człowieka odpowiedzialnego za oryginalny brytyjski serial z 1999 roku.

Queer as Folk wraca?!

Nowa wersja nie będzie nawiązywać do amerykańskiej wersji stworzonej na potrzeby stacji Showtime. Przyjrzy się za to  życiu grupy queerowych przyjaciół mieszkających w Nowym Orleanie.

Queer as folkDunn pracował nad tym projektem od 2018 roku. W swoim oświadczeniu przyznał, że:

To surrealistyczny zaszczyt adaptować przełomową serię Russella T. Daviesa. Kiedy serial był pierwotnie emitowany, pomysł queerowych historii w telewizji był tak prowokacyjny, że wydawało mi się, że mogę to jedynie potajemnie oglądać. Tak wiele się jednak zmieniło w ciągu ostatnich 20 lat i wspaniałe byłoby, gdyby kolejne pokolenie nie musiało oglądać „Queer as Folk” samotnie w swoich wilgotnych piwnicach z wyciszonym dźwiękiem, ale z rodziną i przyjaciółmi i dźwiękiem podkręconym na maksa.

Serwis Peacock zamówił ośmioodcinkowy sezon nowego serialu, chociaż nie ogłoszono jeszcze daty premiery.

Queer as folkZarówno oryginalna brytyjska wersja Queer as Folk, jak i jej reboot w Stanach Zjednoczonych zyskały szerokie uznanie za przełomowe przedstawienie postaci LGBTQ i życia queer.

Twórca oryginalnego serialu, Russell T. Davies, wywołał poruszenie, wypuszczając na początku tego roku kolejny serial o tematyce queer „It’s a Sin” dostępny w serwisie HBO Go.

Źródło Queerty
Spodobają ci się również
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.