Wiek i kłamstwa w aplikacjach randkowych

W każdej aplikacji randkowej po założeniu profilu jesteście proszeni o podanie kilku danych, na podstawie których znajdą was inni użytkownicy. Podstawą jest wiek, czyli to ile aktualnie macie lat. Okazuje się, według badania przeprowadzonego przez portal Gay Star News, że wiele osób kłamie w aplikacjach na temat swojego wieku. A wy piszecie prawdę?

Wiek i kłamstwa w aplikacjach randkowych

W ankiecie, którą przeprowadzono na początku września, wzięło udział ponad 3000 osób. Okazało się, że jeden na czterech badanych kłamie na temat swojego wieku w aplikacji przy pierwszym kontakcie z kimś potencjalnie zainteresowanym.

Wśród osób, które przyznały, że były nieszczere:

  • 12% nigdy lub rzadko kłamie na temat swojego wieku
  • 13% kłamie czasem lub często
  • 35% kłamie zawsze

Jeśli chodzi o tych, którzy umówili się na randkę, to liczby te nie różnią się znacząco.

  • 6% nigdy nie lub rzadko kłamie na temat swojego wieku
  • 10,5% kłamie czasem lub często
  • 39% kłamie zawsze

Co może być przyczyną? Znacie pojęcie ageizmu? Ageizm to po prostu dyskryminacja ze względu na wiek. I niestety w środowisku LGBT często można się z nią spotkać. Zapewne nie raz słyszeliście lub powtarzaliście utarty już slogan, że „gej po trzydziestce/czterdziestce to już emerytura” i nie ma czego szukać w klubach czy barach gejowskich. Chyba, że w tych, do których przychodzą osoby w podobnym do jego wieku.

Wielu respondentów przyznało się również do obaw związanych ze starzeniem się. 31% stwierdziło, że boi się utraty wyglądu, a 42% stwierdziło, że martwi się utratą partnera lub bliskich.

Na koniec pytanie do was.

Czy skłamałeś/-aś kiedykolwiek na temat swojego wieku w aplikacji randkowej?

ageizmaplikacjabadaniekłamstwotechnologiawiek
Komantarze (0)
Dodaj komentqrz