Owłosienie łonowe – jak je postrzegamy?

Wyniki badania przeprowadzonego przez Save Health dowodzą, że owłosienie łonowe to istotny, pielęgnacyjny temat dla osób homoseksualnych. Ponad połowa gejów (51%) i 59% lesbijek nie chce uprawiać seksu oralnego z partnerem, który nie pielęgnuje swojego owłosienia łonowego, ale jedna czwarta w ogóle nie zajmuje się dbaniem o tę część swojego ciała.

Owłosienie łonowe

Naukowcy odkryli, że 22% lesbijek goli lub woskuje włosy łonowe. To ponad cztery razy więcej niż gejów – tylko 5% z nich nie ma włosów. Homoseksualiści również częściej przycinają/trymują włosy – 69% woli taki wygląd, w porównaniu do 54% lesbijek.

Co ciekawe, heteroseksualiści częściej niż geje są całkowicie ogoleni. 8% z nich nie ma włosów łonowych, 61% ma je przycięte, a 31% nic z nimi nie robi.

Większość osób o różnych orientacjach seksualnych uważa, że ​​pielęgnacja włosów łonowych powoduje, że są bardziej atrakcyjnymi seksualnie. Wśród gejów 58% uważa, że pielęgnacja owłosienia łonowego czyni z nich bardziej atrakcyjnych.

Jeśli chodzi o presję dotyczącą pielęgnacji owłosienia to  jedna czwarta kobiet odczuwa, że powinna to robić, a wśród mężczyzn 12%.

Pielęgnacja – w tym utrzymanie czystości – jest niezbędna. Nieco ponad połowa homoseksualistów (51%) i 59%  lesbijek nie uprawia seksu oralnego, jeśli partnerzy nie dbają o swoje owłosienie łonowe. A ma to również wpływ na seks penetracyjny dla prawie jednej trzeciej lesbijek i 27% gejów.

Save Health przeprowadził wywiady z 1 027 osobami aktywnymi seksualnie w wieku od 18 do 87 lat.

Badacze podsumowują:

Dla niektórych włosy na ciele sprawiają, że czują się seksowni, innym trymowanie dodaje pewności siebie. Wszystko zależy od preferencji.

Jeśli obawiasz się, że partner może odbierać niechętnie Twoje owłosienie, poinformuj go o swoich preferencjach dotyczących pielęgnacji i zapytaj go o swoje. Słuchaj z szacunkiem i upewnij się, że weźmie pod uwagę twoje pragnienia.

Nasze ustalenia pokazują, że chociaż większość ludzi woli zadbane włosy łonowe, niektórym podoba się naturalne owłosienie. Ale naturalny wygląd nie musi pozostać bez opieki.

gaygejowłosienieOwłosienie łonowełono
Komantarze (1)
Dodaj komentqrz
  • Kacper

    Typowe dane statystyczne. Szkoda, że artykuł poza tym nie zawiera informacji na temat tego co modne i porad jak zadbać o owłosienie/